Knihy

BLÍŽÍ SE MOJE TŘETÍ KNIHA!

Moje čtenářky se mě stále ptají, kdy už si budou moci přečíst moji další knihu. Jak říkám, píši a vysvětluji stále dokola, napsat knihu není stejné jako uklidit v domě. Úklid domu si hospodyňka může naplánovat a jednoduše se do něj pustit. Jako spisovatelka si mohu naplánovat čas, uvažovat celé dny o ději, postavách románu a místech, ale to ještě neznamená, že knihu napíši. Když už ji začnu psát, může se stát vlastně cokoliv, co zasáhne do psaní. Samotné psaní tedy ještě neznamená, že se mi povede knihu dovést až ke zdárnému konci. Od napsání úvodní stránky až po poslední stránku se vine dlouhá, a někdy i složitá cesta, na které je potřeba překonat spoustu problémů.

Nicméně mám pro své čtenářky i dobrou zprávu. Moje třetí kniha, kterou jsem pojmenovala opět po hlavní hrdince, ALŽBĚTA, je už téměř napsaná. Má zhruba 400 stran. Pracuji na posledních změnách knihy, dolaďuji detaily a věřím, že se blížím ke zdárnému konci.

O čem tedy bude moje třetí kniha ALŽBĚTA? Přečtěte si anotaci knihy, ať si máte na co těšit!

ANOTACE KNIHY

Alžběta, třicetiletá hrdinka, se ocitá v těžké životní situaci. Nečekaně přijde o práci ve státní správě, najít nové zaměstnání se jí nedaří a žije z posledních úspor. Problémy ji dotlačí k opuštění Prahy a stěhuje se do malého bytu v bezvýznamné obci, který zdědila po otci. Její přítel Oliver, slibující pomoc a společnou budoucnost, ji nakonec nechá osudu napospas. Když už všechno vypadá beznadějně, objeví se v Alžbětině životě zvláštní muž jménem Václav, úspěšný podnikatel. Oba se potkávali ve společnosti již dříve, ale on byl ten poslední, od koho by čekala pomoc. Ale i Václav si sebou nese svá tajemství z minulosti. Najdou k sobě dva mladí lidé cestu? Dokáží společně překonat problémy, které je rozdělují a objeví, že život může být plný radosti, lásky a štěstí?

 

KNIHY JSOU VYPRODANÉ, ALE DAJÍ SE PŮJČIT

Často se ptáte, kde jsou k dostání moje knihy. Moje prvotina BRIGITA i druhá kniha HEDVIKA již nejsou momentálně k dostání na knižních pultech. Nejsou k dispozici ani jako e-knihy. Nicméně mám i dobré zprávy. Obě moje knihy jsou k zapůjčení v knihovnách, a to jak v České republice, tak i na Slovensku.
Proto neváhejte, vydejte se do své oblíbené knihovny a žádejte moje knihy!

 

HEDVIKA

Hedvika Potužníková, třiašedesátiletá hrdinka, byla oddanou manželkou svého muže Vladimíra a báječnou matkou dvěma dětem. Pár měsíců po nečekané smrti manžela se však dozvídá tajemství, které manžel skrýval celý život nejen před ní a rodinou, ale i před celým světem. Hedvika se cítí zrazená a ztrácí důvěru ke všemu, co celý život s láskou budovala. Po vyřízení dědictví přestává truchlit a její poklidný život se díky radikálním změnám mění ve veliké dobrodružství. Po půl století se vrací zpět na Pomezní Boudy, kde se narodila a prožila šťastné dětství. Marcela je krásná, tajemná žena, která si nepřímo pohraje s několika lidskými osudy a pak se vytratí. Dědeček Alfons, jeho syn Wilhelm a vnuk Max – to je rodina Müllerova, poslední potomci pravých horalů, jejich kořeny sahají v Malé Úpě až do šestnáctého století. Wilhelm se setkává s Hedvikou, se kterou ho pojilo v dětství krásné přátelství. Oba postupně objevují, že na lásku není nikdy pozdě. Max je mladý, úspěšný muž, který víceméně spravuje rodinný penzión. Nic mu nechybí, kromě jednoho – milované bytosti. Najde ji v krásné korektorce Kateřině, se kterou se náhodně potká při služební cestě v Praze? Osudy pěti lidí jsou spojeny s rodinným penziónem Müllerů, kde se nakonec všichni setkají.

Přečtěte si kapitolu z knihy HEDVIKA

 

BRIGITA

lmo4e52e0_brigita2Brigita Benešová obětovala celý život rodině, výchově dcer a povolání zdravotní sestry. Snažila se vyjít vstříc lidem kolem sebe a přizpůsobovala se všem situacím. V šedesáti letech se ocitá na prahu nové životní etapy. Penze, na kterou se těšila, se postupně stává utrpením. Brigita vezme život do vlastních rukou a navzdory rodině si najde zaměstnání, které jí přinese do života naplnění, štěstí, ale také lásku, v kterou už nedoufala. Janvlastní staré rodinné sídlo a žije si spokojeným životem. Je pracovitý, rád se baví a cestuje. Chybí mu jedno – člověk, se kterým by sdílel radost ze života. Nehledá, ale najde láska jeho? Robert je úspěšným podnikatelem, ale největším bohatstvím je jeho ženaKamila, která je však znuděná poklidným životem v manželství. Když se objeví mladý učitel cizích jazyků, Oskar, má po dlouhé době stereotypního života pocit, že konečně zase žije. Tereza je mladá a krásná překladatelka, která po neshodách s manželem, utíká z domova a vrací se k otci do rodného domu. Tam po dlouhé době nachází klid a sílu pro nadcházející rozvodové řízení. Po mnoha letech se znovu setkává s přítelem z dětství, Petrem, který ji jako advokát bude zastupovat před soudem. Petr je vynikajícím právníkem ve velké firmě a přátelé si ho dobírají kvůli tomu, že je stále svobodný. On však celé roky miloval jen jednu ženu, ale nikdy nenašel odvahu se vyjádřit… Osudy sedmi lidí jsou spojeny se starým sídlem rodiny Kleinových, kde se nakonec všichni setkají.

Přečtěte si 1. kapitolu z knihy BRIGITA

 

Křest knihy BRIGITA se konal 1. února 2012 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

Další autogramiády knihy BRIGITA proběhly:

8. února 2012 v knihkupectví Kanselsberger v Čelakovského ulici v Hradci Králové

10. února 2012 v knihkupectví Knihy Dobrovský v Joštově ulici v Brně

16. února 2012 v knihkupectví Knihy Dobrovský v OC Arkády v Praze

18. února 2012 v knihkupectví Knihy Dobrovský v OC Forum v Ústí nad Labem