Dopisy od mých čtenářů

Dopisy od mých čtenářů

Vážená paní Šiander, 

právě jsem dočetla Vaši knihu HEDVIKA. Zpočátku mi připadal Váš způsob vyprávění zvláštní. Některé věty zacházely až do úsměvných podrobností.  Pak jsem se začetla a s velkým zaujetím a nedočkavostí, jak se bude příběh dále rozvíjet, jsem četla a četla. Líbily se mi jednotlivé postavy, jejich láska k horám, chuť řešit své problémy, vzájemná úcta a podpora jeden druhého.

Byl to velmi příjemný čas strávený nad Vaší  knihou. Přinesl mi radost a optimismus, dobrou náladu, zapomnění na vše negativní v naší společnosti a snahu hledat v lidech kolem sebe jen to dobré.

Díky za Váš počin a už se moc těším, že si v knihovně vyhledám Vaši knihu BRIGITU.

Přeji mnoho úspěchů ve Vašem psaní a mnoho radostí z dobrých věcí, Vaše vděčná čtenářka Jiřina. N. z Brna

 

Vážená paní spisovatelko,

zrovna jsme s manželkou společně – čteme si nahlas – dočetli Váš román HEDVIKA. Doporučila nám jej kamarádka, která ví, že jsme v mládí na Pomezních boudách pracovali. Také jsme tam prožili okupaci v roce 1968 a poté i svatbu. Takže toto prostředí známe dobře, koneckonců se do Krkonoš téměř každý rok vracíme na dovolenou, avšak poslední roky již jen v létě.

 Román se nám moc líbil. Cesty, které tam popisujete, jsme sledovali v duchu s postavami, jak si je pamatujeme ze skutečnosti. Stejný zážitek, když hrdinka Kateřina emotivně sejde z cesty na Jelenku, nás téměř potkal při cestě z Luční boudy do Špindlu. Je vidět, že Pomezky dobře znáte a jistě je máte stejně ráda jako my.

Přejeme Vám do života mnoho dalších pěkných románů a úspěchů, manželé Pavlína a Jaroslav B. z Karlových Varů

 

Zdravím a přeji hezký den,

teď čtu Vaši knihu HEDVIKA a mám pocit, že je to o mně. Já to ale zažila opravdu! Měla jsem celoživotního nevěrníka. Ale co mě čekalo po jeho úmrtí, to byla síla! Myslela jsem si, že tohle se mohlo stát jenom mně, ale zjistila jsem, že takových případů je více. Jelikož razím heslo – „České holky a švédskou ocel nic nezničí“ – tak jsem přežila. Udělala jsem razantní změny ve svém životě a užívám si důchodu na chatě, kam si manžel vozil přítelkyně. Tam jsem všechno vyházela, přebourala a udělala podle svých představ. Takže hlavně se z toho…

Mějte se pěkně a přeji mnoho úspěchů, Jolana Z. z Poděbrad

 

Paní Šiander,

právě jsem dočetla Vaši knihu HEDVIKA. Moc se mi líbila. Pište dál, určitě budu Vaše knihy vyhledávat.

Zasílám pozdrav z Vysokého Mýta, Jana G.

 

Vážená paní Šiander,

dostala se mi do rukou Vaše kniha HEDVIKA. Již dlouho jsem si tak u čtení neodpočinula jako právě u této knihy! Bylo to jako pohlazení po duši. Vždy jsem se těšila, až zase k tomu zasednu, mohu říci, že jsem si to i šetřila, aby mi čtení moc neubývalo.

Jsem právě v tom věku co Hedvika, též mám podobné životní zážitky, proto mě to vše tak oslovilo!

Překvapilo mě též, že ve Vašem věku probíráte životní trampoty starších žen. Je to krásně podané. Jak říkám, pohlazení po duši. Proto Vám ze srdce děkuji za tak krásný zážitek, ihned si seženu i Vaši knihu BRIGITA a budu nedočkavá, abych se opět ponořila do čtení!

Přeji Vám, aby se Vám dařilo, jak literární činnost, tak v soukromém životě.

Je pravda, že člověk i ve vyšším věku, dokáže mnohé, nesmí se vzdávat. Vy k tomu přispíváte tou duševní potravou, moc, moc děkuji za krásný zážitek!

Přeji mnoho úspěchů a vše jen to dobré! S úctou, Milada B. z Orlové Lutyně

 

Vážená paní Šiander,

právě jsem dočetla Vaši knihu HEDVIKA. Jsem nadšená, kniha se mi moc líbila. Uvítala bych asi mnohem víc kolem historie rodiny a Pomezních Bud, ale je mi jasné, že to bych si musela najít jiný druh literatury. A možná to i udělám, protože mě prostě ten Váš příběh k tomu popostrčil.

Vyprávění dědy Alfonse o tom, jaká to byla doba a jak tam lidé žili pospolu, bylo sice okrajové, ale pro mě velmi zajímavé. Jediné, co mi možná trochu chybělo, že Kateřina vlastně vůbec nekomunikovala se svou matkou po celou dobu pobytu na horách (ale vzhledem ke vztahům v její rodině je to asi vcelku pochopitelné) a pak také to, že Hedvika se zase neozvala vůbec své rodině (tam tedy aspoň volala dcera jí). 

Moc se těším, až si v knihovně půjčím i Vaši první knihu BRIGITA.

Přeji Vám i nám, čtenářům, ještě hodně hezkých knih. S pozdravem, Jana H.

 

Milá Hano Rebeko!

Moc Vás zdravím a chci Vám poděkovat. Před delším časem jsem četla Vaši první knihu BRIGITA. Líbila se mi moc, to jsem Vám už také psala. Ale že mne ovlivní natolik, to jsem opravdu nečekala. Chtěla bych napsat, ať víte, jak je Vaše psaní důležité a kolik toho čtenářkám dává!

Jsem důchodkyně, starala jsem se o svou těžce nemocnou maminku, která ve vysokém věku zemřela. Pod vlivem Vaší knihy jsem se rozhodla, že mám ještě kus života před sebou a mohu ještě něco udělat. Tak se stalo, že jsem si před rokem vzala do dlouhodobé pěstounské péče roční holčičku s velkým zdravotním omezením. Už jsme spolu oslavily společný jeden rok, na jejím dortu byly roky dva. Nezažila jsem asi nic úžasnějšího, protože je to děvčátko naprosto výjimečné.

Možná Vám to přijde málo, ale já mám pocit, že nic krásnějšího jsem si na stará kolena nemohla přát. Já se snažím pomáhat jí a ona dobíjí moje baterky na 100 % provozu.

Takže prosím pište dál.

Ať se Vám daří a máte co nejvíc čtenářů, nápadů a vůbec, jen pohodu a samé dobré lidi kolem sebe. Zdraví Marie M. s holčičkou

 

Dobrý den,

moc dlouho uvažuji o napsání pochvaly na Vaše dvě knihy, BRIGITA a HEDVIKA. Mohu Vám blahopřát, čtou se jedním dechem. Komu je doporučím, tak je nadšen, jak se dobře čtou.

Mají jenom jednu chybu, že kniha BRIGITA se špatně drží v rukách v posteli.

Jinak moc dalších nápadů na další knihy. Od té doby, co jsem knihy přečetla, se mi špatně hledá nějaká dobrá kniha. Pište dál prosím.

Lenka M.

 

Dobrý den, paní Šiander,

právě jsem dočetla Vaši knihu HEDVIKA a moc bych Vám chtěla poděkovat za nádherné čtení. Doufala jsem, podle tloušťky knihy, že budu mít příjemné čtení na několik podzimních večerů, ale vyšlo mi to pouze na tři večery, a to jen díky únavě z práce.

Už se těším na Vaše další knihy a přeji hodně nápadů v dalším psaní.

Vaše vděčná čtenářka, Eva P.

 

Vážená paní Šiander,

právě jsem dočetla Vaši knihu HEDVIKA. Jsem nadšená! Je velmi milá, v dnešní uspěchané době je to opravdu balzám na nervy… Už jsem přečetla Vaši první knihu BRIGITA a taky se mi moc líbila. Přeji Vám hodně úspěchů a moc se těším na další knížku.

Ještě jednou díky za milé pohlazení na duši.

S přáním hezkého dne, Lenka P.

 

Vážená a milá paní Šiander,

mějte úspěšný rok 2014 – buďte hodně zdravá, šťastná a tvořivá.

Těším se na Vaše další díla a slibuji, že budu Vaše knížky nedočkavě vyhlížet, protože píšete velice čtivě.

S pozdravem, Radka P.

 

Vážená paní spisovatelko,

srdečně Vás zdravím v tomto velikonočním čase.

Již několik dní si dodávám odvahy oslovit Vás. Do rukou se mi dostala Vaše kniha HEDVIKA, kterou jsem přečetla jedním dechem 🙂 Mám radost, že ještě někdo holduje Pravým Hodnotám, které dnešní společnost už moc nebere a neuznává. Každý se radši najde třeba v mnoha „odstínech šedi, nebo temnoty“, nebo v ještě něčem horším! 🙁 

Přeji Vám krásné Velikonoce, Ilona M.

PS: Ještě jednou díky za knihu HEDVIKA! Držím pěsti, ať se Vám daří i nadále! Těším se na další knihu 🙂

 

Dobrý den,

právě jsem dočetla Vaši knihu HEDVIKA.

Zjistila jsem, že jste jen o rok starší než já a udivilo mě to. Byla jsem zvyklá, že autorky knih jsou o hodně starší než já. Jenže už je to pár let, co jsem naposled něco četla, neboť jsem doteď studovala vysoké školy, do toho dvě děti a čas na čtení opravdu nebyl.

Konečně mám čas se naplno věnovat dětem, manželovi a taky číst.

Vaše kniha HEDVIKA byla mezi prvními, kterou jsem si přečetla po tak dlouhé době a díky ní jsem nasála určitou romantiku, která v mém vztahu s manželem chyběla. Díky Vaší knize jsem nasála to, co jsem potřebovala a doufám, že mi (nám) to dlouho vydrží a budeme si vztah hýčkat dál. Proto už se nemůžu dočkat na Vaši první knihu BRIGITA, kterou si musím co nejrychleji obstarat, první knihu mi půjčila známá s tím, že je moc pěkná. A měla pravdu.

Hodně super nápadů a pěkných knih Vám přeji, hlavně zdraví, Gabriela K. z Velkého Meziříčí

 

Dobrý den, mladá dámo,

děkuji za krásně napsanou knihu HEDVIKA. Jsem už důchodce, takže mám spoustu času na svoji vášeň, a to jsou knihy. Již dlouho jsem nečetla tak krásným slohem napsanou knihu. Přečetla jsem jí jedním dechem. Určitě si objednám v naší městské knihovně i Vaši první knihu BRIGITA, na kterou se již těším.

Přeji Vám hodně inspirace k psaní dalších dílek. Do dalších let hlavně hodně zdravíčka a spokojenosti, pak jde už vše skoro samo. Jitka P. z České Lípy

 

Vážená paní spisovatelko!

Zrovna jsem dočetla Vaši knihu HEDVIKA.

V závěru své knihy jste  uvedla možnost  kontaktovat Vás. Ráda využívám této možnosti. Vaše knížka HEDVIKA se mi velice líbila! Takových pohodových  knih není moc. Škoda, že mezi námi není víc takových Müllerových! To by bylo nebe na zemi.

Přeji Vám hodně úspěchů v další spisovatelské práci. Zdraví Vás, V. K. z Napajedel

 

Milá paní Hanko Šiander,

právě jsem dočetla knihu HEDVIKA, kterou jste napsala.

Chci vám poděkovat za úžasnou pohodu, kterou jsem pociťovala vždy, když jsem knihu HEDVIKA držela v rukou a četla ji. Je krásně napsaná, bez jediného vulgarizmu, na rozdíl od mnoha knih se stejným  zaměřením.

Můj život je momentálně poznamenán velkými starostmi o moji maminku. U tak hezkého čtení jsem mohla myslet na něco jiného a třeba se i zasnít, že mě něco podobného, jako zažila Vaše hlavní hrdinka, může ještě třeba potkat. Nevím, jestli takoví muži jak je Wilhelm nebo Max vůbec ještě existují. Třeba jo!

Už teď se těším na BRIGITU.

Přeji Vám hodně úspěchu u psaní dalších Vašich knih a ještě jednou moc děkuju za hezké čtení.

S pozdravem, Eva U.

 

Dobrý den, mladá dámo,

děkuji Vám i za Vaši prvotinu BRIGITA. Přečetla jsem ji opět jedním dechem.

To, že je Vám vyčítán styl Vašeho psaní, bych pominula… Vše je věc názoru. Mně se naopak velice líbí. Věřím, že psaní nevzdáte a budete dál tvořit dílka ve svém stylu.

Přeji Vám hodně inspirace a hlavně pevné zdraví, Vaše čtenářka Jitka P. z České Lípy
 

Dobrý večer,

ráda čtu a knížky si chodím půjčovat do knihovny. Nedávno se mi do ruky dostala Vaše kniha HEDVIKA. Kniha se mi četla moc dobře, ráda jsem zavzpomínala na tento kraj, protože jsem se v Trutnově před mnoha lety narodila, ale i můj osud tomu chtěl jinak a s maminkou jsme se přestěhovaly do jiného města. V Trutnově máme ještě tetu, tak čas od času jezdíme na návštěvu, kterou spojíme s procházkami Krkonoš. Jako děti jsme často jezdily na Sněžku, do Pece pod Sněžkou, nebo Špindlerova mlýna.

Budu ráda, až si budu moci přečíst Vaši první knihu BRIGITA.

S pozdravem Věra B. z Nového Strašecí

 

Poznámka: Jména a příjmení z dopisů čtenářek byly vzhledem k zachování jejich soukromí zkráceny na iniciály. Obsah byl autenticky zachován beze změn.