O mně

rebeka

Narodila jsem se dne 2. února roku 1979 v Hradci Králové v tehdejším Československu. Do rodiny mě přivítala matka Alena, povoláním zdravotní sestra a otec Ladislav, který byl ševcem, společně s bratrem Pavlem.

Po absolvování jeslí a mateřské školky jsem začala v roce 1985 navštěvovat Základní školu Salvadora Allende Hradci Králové. Ta byla po roce 1989 přejmenována na Základní školu Milady Horákové a ukončila jsem ji po osmi letech v roce 1993.

Ve stejném roce jsem nastoupila na Střední odborné učiliště potravinářské v Černožicích nad Labem. Jednalo se o rodinnou školu se zaměřením na výživu a odívání. Po třech letech zdárného studia jsem obdržela výuční list. Jelikož se mi pro život jevilo učňovské vzdělání nedostatečné, pokračovala jsem ve dvouletém nástavbovém studiu tamtéž. Zvolila jsem si sociálně zdravotní obor a studium jsem zakončila maturitní zkouškou v roce 1999.

V roce 1999 jsem byla přijata na Misijní školu Mikuláše Ludvíka von Zinzendorfa v Liberci a splnila jsem si velké přání studovat teologii. Jednalo se o vyšší odbornou školu pod záštitou Jednoty bratrské. Po tříletém studiu jsem v roce 2001 obdržela diplom.

První pracovní zkušeností, a zároveň vstupem do reálného života, pro mě byla práce knihovnice ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové v roce 2001. Dál následovala pozice redaktorky v tehdejším královéhradeckém rádiu O.K.

Nebála jsem se ani těžké práce a tak jsem doplňovala zboží v obchodu Makro, Cash & Carry ČR, s. r. o., pracovala v tak trochu jiné restauraci McDonald´s, nebo dělala asistentku ve společnostech Onogo, s. r. o. či Edconsia, s. r. o., Mám zkušenost s prací operátorky pro New Telekom, s. r. o. či agentky v realitní kanceláři. Všechna zaměstnání vnímám pro svůj osobní život jako zásadní, protože jsem nahlédla do nejrůznějších oblastí pracovních činností a životních příběhů, které bych zřejmě jinak nepoznala.

Do světa médií jsem zavítala znovu v roce 2005, kdy jsem začala jako redaktorka psát o světě celebrit a V.I.P. osobností pro soukromou tiskovou agenturu Korzo.cz. V roce 2006 jsem absolvovala měsíční stáž ve zpravodajství ČT24, kde jsem se podílela na přípravách reportáží. Následovalo pár měsíců politického zpravodajství pro bulvární deník Aha!, ale i seriózní zpravodajství pro server Euro Online, rovněž oblast politiky a ekonomiky. V roce 2006 jsem začala působit na Ministerstvu obrany České republiky jako správní rada.

V roce 2009 jsem z ministerstva odešla a následující rok jsem dokončila bakalářské studium na Policejní akademii České republiky, bezpečnostně právní obor.

Od roku 2008 až dosud působím jako blogerka na iDNES.cz. V roce 2010 jsem se pustila do psaní románů pro ženy. Moje první kniha vyšla v roce 2012 a jmenuje se BRIGITA. Ten samý rok mi vyšla i druhá kniha HEDVIKA. V současné době pracuji na dalších románech.

Mezi mé zájmy patří čtení starých dobrých papírových knih. Dávám přednost románům pro ženy, ale také mám ráda autobiografie a nebráním se ani literatuře faktu,  sci-fi či odborné literatuře. Ráda se podívám na dobrý film, obzvláště mě těší sledování filmů ze 30. a 40. let XX. století. Mám ráda jazz, vážnou hudbu, ale také soul či funk. Zajímám se o výtvarné umění, architekturu, ale také mám velké zalíbení v módě. Ráda vařím a cestuji.

Nemám ráda technické vymoženosti, stresové situace a hloupost.