Oficiální životopis

Hana Rebeka Šiander

Narodila jsem se dne 2. února 1979 v Hradci Králové, do rodiny ševce a zdravotní sestry. V roce 1985 jsem začala navštěvovat Základní školu Milady Horákové v Hradci Králové a po osmi letech jsem ji ukončila. Již během studia se zjistilo, že trpím LMD (dyskalkulií), což dál negativně ovlivnilo nejen výběr škol, ale také učebních oborů.

V roce 1993 jsem nastoupila na Střední odborné učiliště potravinářské v Černožicích nad Labem, kde jsem po třech letech obdržela výuční list. Jednalo se o rodinnou školu se zaměřením na výživu a odívání. Pokračovala jsem ve dvouletém nástavbovém studiu tamtéž. Zvolila jsem si sociálně zdravotní obor a studium jsem zakončila maturitní zkouškou v roce 1999.

V Liberci jsem nastoupila na Misijní školu Mikuláše Ludvíka von Zinzendorfa (VOŠ pod záštitou Jednoty bratrské) a po třech letech studia theologie jsem školu úspěšně ukončila v roce 2001.

První pracovní zkušeností, a zároveň vstupem do reálného života, pro mě byla práce knihovnice ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové v roce 2001. Dál následovala pozice redaktorky v tehdejším královéhradeckém rádiu O.K. Velmi cennými zkušenostmi pro mě byly i doplňování zboží v obchodu Makro, Cash & Carry ČR, s. r. o., práce u McDonald´s nebo činnost asistentky v Onogo, s. r. o., Edconsia, s. r. o., operátorky pro New Telekom, s. r. o. či agentky v realitní kanceláři. Všechna tato zaměstnání vnímám pro svůj osobní život jako zásadní, protože jsem nahlédla do oblastí a ještě lépe, zblízka do lidských životů, které bych zřejmě jinak nepoznala.

Do světa médií jsem se znovu vrátila v roce 2005, když jsem začala psát o světě celebrit a V.I.P. osobností pro soukromou tiskovou agenturu Korzo.cz. V roce 2006 jsem absolvovala měsíční stáž ve zpravodajství ČT24, kde jsem se podílela na přípravách reportáží. Následovalo politické zpravodajství pro bulvární deník Aha!. Toho roku jsem pracovala také pro internetový server Euro Online, rovněž oblast politiky a ekonomiky. V roce 2006 jsem začala působit na Ministerstvu obrany České republiky jako správní rada.

V roce 2009 jsem z ministerstva odešla a poměrně dlouho jsem hledala zaměstnání, nicméně nenalézala. Rozhodla jsem se, že se zaměřím na studium a v roce 2011 jsem úspěšně zakončila bakalářské studium, Bezpečnostně právní obor, na Policejní akademii České republiky. Rovněž jsem začala publikovat blogy na iDNES.cz a napsala jsem svou první knihu BRIGITA.

Mezi mé zájmy patří čtení, sledování starých filmů, poslouchání jazzu, historie, politika, umění, architektura, móda a styl, šití a vaření a cestování.